In Ommen staat een hoop leeg: Dit moet in een van de leegstaand panden komen als het aan inwoners ligt

In het toeristische Vechtstadje is een hoop te vinden. Van restaurants met grote terrassen tot aan allerlei soorten winkels. Alleen één cruciaal ding mist, volgens inwoners. Dat blijkt uit navraag van het Facebookaccount I Love Ommen.

Het Facebookaccount genaamd I Love Ommen van Suzan Traag, met ruim 2.000 volgers, deelt bijna dagelijks berichten over Ommen sinds april.

Ze deelt hier mooie dingen uit Ommen, maar kaart ook problemen aan. Zo staan er in Ommen maar liefst 130 woningen leeg. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Dus besluit Traag op het Facebookaccount een poll te houden over een leegstand pand met de vraag: ‘Wat zou jij willen dat er in het karakteristieke pand komt waar Cecil voorheen zat?’

Inwoners laten massaal van zich horen. Wat blijkt: de volgers zien het liefst een schoenenwinkel in het oude pand op de kruising van de Brugstraat en de Kruisstraat. Ook noemden ze vaak specifiek schoenenwinkelketen Schuurman Schoenen, aldus het Facebookaccount.

In Ommen is op een Scapino na geen schoenenwinkel. Wie schoenen op de kop wil tikken, moet uitwijken naar de omliggende gemeenten zoals Dalfsen, Zwolle en Nieuwleusen. Dus zien Ommenaren graag een schoenenwinkel in het oude pand van Cecil verrijzen.

Opvallend genoeg komt dit idee niet uit de lucht vallen. Uit onderzoek van studenten journalistiek van hogeschool Windesheim, in samenwerking met RTV Vechtdal, blijkt ook dat er behoefte is aan een schoenenzaak.

Komt niet uit de lucht vallen

Mocht dit doorgaan, dan zou het de zoveelste functie zijn van het karakteristieke oude pand van Cecil in hartje Ommen. Wie goed kijkt naar dit historische gebouw, ziet namelijk dat het al verschillende functies door de jaren heeft gehad. Zo is op de gevel te lezen: ‘Van Eerten en Zonen. Boek-Courant en Handelsdrukken.’ Onder andere een drukkerij en een boekenwinkel zaten ooit in het pand.

Veel leegstand

In september dit jaar heeft kledingwinkel Cecil afscheid van het pand genomen vanwege een verhuizing naar Brugstraat 12. Sindsdien staat het pand leeg.

Het is daarmee een van de vele panden die leegstaat in het centrum van Ommen. Dat is te zien als je een korte wandeling door het Vechtstadje maakt.

Op dit moment lijkt er in het oude pand van Cecil nog weinig beweging te zijn. Het pand staat er verlaten bij. Alleen een poster op het raam herinnert nog aan de tijd dat kledingwinkel Cecil er zat. De door inwoners gewilde schoenenwinkel lijkt dus nog ver weg.